Nejnovější recenze ze sekce Sněžnice

Inook RX Lady

Inook RX Lady

Přidáno: 11. března 2021

• Ošizené upínání bot.

Trochu ošizená ráčna na upínání bot oproti staršímu modelu.

Ověřený zákazník Windsport Ověřený zákazník

Přidáno: 5. března 2021

Zakoupeno v Windsport

Skvěle se v nich chodí. Člověk pomalu zapomene ,že je má na noze. Za mě super .

Inook Odyssey

Inook Odyssey

Ověřený zákazník 4camping Renda

Přidáno: 2. března 2021

Zakoupeno v 4camping

Splňuje všechny požadavky na stoupání po prudké, místy zledovatělé sněhové pokrývce sjezdovky. Testováno na Skiareálu Klínovec jih (Jáchymova).

Inook OX Lady

TSL 217 Camo Strap

Ověřený zákazník HUDYsport a.s. Jůňa

Přidáno: 22. února 2021

Zakoupeno v HUDYsport a.s.

ovládání upínání super a měkčené plasty u téhož

Tsl Highlander Original

Tsl Highlander Original

Ověřený zákazník Sportovna.cz JiriZ

Přidáno: 21. února 2021

Zakoupeno v Sportovna.cz

• špatně vymyšlená konstrukce

Hned na prvním výšlapu se mi na levé sněžnici úplně urvala pata. Když jsem se pak pořádně díval na konstrukci sněžnice, tak jsem zjistil, že celou sněžnici k noze v podstatě drží velice chabý plastový mechanismus. Když se urve (jako u mě), tak je sněžnice úplně nepoužitelná. U výrobku za více jak 5tis mi to připadá katastrofální.

Přidáno: 20. února 2021

• bytelná konstrukce
  • nosnost

krátký stahovací pásek, na pořádné velké pohorky se sněžnic dost špatně upínají (od velikosti 46) mám Hangwag Alaska 45 a je to tak tak

Přidáno: 15. února 2021

Zakoupeno v 4camping

Se sněžnicemi jsme spokojeni. Jsou lehké, dobře se nazouvají. Dají se přizpůsobit na juniorskou i dospělou botu.

Inook OX1

Inook OX1

Ověřený zákazník Trekking-sport P.M.

Přidáno: 12. února 2021

Zakoupeno v Trekking-sport

• Funkční
Haven Morpho bigfoot

Haven Morpho bigfoot

Ověřený zákazník E-Outdoor Alena Winterová

Přidáno: 10. února 2021

Zakoupeno v E-Outdoor

Sněžnice jsou vynikající prostředek pro pohyb mimo cesty v hlubokém sněhu. S produktem jsem spokojena a mohu jej doporučit všem, kteří se rádi pohybují nezávazně v zimní zasněžené krajině nebo v našich krásných horách. Cenově je dostupný.

Warp Easy Step

Warp Easy Step

Ověřený zákazník HUDYsport a.s. Ověřený zákazník

Přidáno: 10. února 2021

Zakoupeno v HUDYsport a.s.

• Jednoduché a kvalitní sněžnice. Na české hory ideální.
MSR Lightning Explore

MSR Lightning Explore

Ověřený zákazník Makalu Jan Kepič

Přidáno: 9. února 2021

(naposledy upraveno 19. února 2021)

• nízká váha
  • vysoká nosnost
  • dokonalá stabilita (bezkompromisní trakce)
  • snadné nazouvání a sundávání

Dokončil prvních 100 km s nimi na nohou a tak přikládám pár postřehů:
Vázání HyperLink je velmi povedené. Princip „set-and-forget“ opravdu platí. Jednou nastavíte patu a od té doby to neřešíte). Nazouvání a sundávání sněžnic je následně super jednoduché a rychlé. Je potřeba přebrodit potok, tak „cvak-cvak“ nohy jsou svobodné. Přebrodit a pak „cvak-cvak“ jdeme dále ve sněžnicích.
Stabilita (trakce) v terénu je naprosto dokonalá. Kopec 45⁰ žádný problém. Nahoru, dolů, bokem, traverzování vše naprosto v pohodě i na svazích, kde je to i v létě problém.
Váha sněžnic je velmi příjemná. Pár váží jen 2,04 kg.
Zvedací patu/hrazdičku (Televator) jsem nikdy neužil a díky masivním hrotům sněžnice perfektně drží na špičce a zbytek sněžnice poskytuje dostatečnou podporu i bez zvednuté paty/hrazdičky.
Rozměry jsou daní za nosnost a ta je perfektní (max 127 kg bez nástavců a max 136 kg s nástavci). Délka 76cm (bez nástavců) je opravdu dost a sněžnice jsou opravdu kus neskladného železa. Naštěstí je to přesně vyhovující délka pro můj batoh (Singi Stubben), kdy se špička vázaní opírá o horní hranu batohu a konec sněžnic je 1cm nad spodní částí batohu.
Nástavce jsou pro tuto délku sněžnic z mého pohledu již nepraktické. V případě opravdu velké váhy v batohu sice nástavce pomáhají a v prašanu se pak méně propadáte, ale délka i způsob zvedání sněžnice dlouhé téměř 90 cm je mírně odlišný a zůstává vám ve sněžnici sníh. V mém případě bylo méně namáhavé sundat nástavce a o trochu více se bořit, ale s každým zvednutím sněžnice se zbavit veškerého sněhu na sněžnici.
Nylonová výplň byla nejprve důvodem k obavám, jak moc bude odolná vůči různým kamenům a větvím skrytým ve sněhu. Pogumovaná tkanina asi nebude tak odolná jako prostý plast, ale za oněch 100 km jsem se v lese párkrát neplánovaně tkaninou před špičkou a vícekrát tkaninou za patou zapřel o špičky kamenů nebo hroty zlomených větví skrytých v prašanu, ale tkanina zatím nenese ani ty nejmenší známky opotřebení. Ovšem je pravděpodobné, že dříve nebo později to přijde a 100 km je v životě sněžnice nic.
Zvažoval jsem použití hůlek a jistě by to bylo při delších trasách ku prospěchu, ale vzhledem k tomu, že osobně je používám na trasy mezi 10-15 km, kde hlavním cílem výpravy je voda na konci a případně focení (tj. často má člověk i nějaké to vybavení v ruce a nejen na zádech), tak hůlky jsou pro mě zatím dalším zbytečným/překážejícím vybavením o které je nutné se starat. https://www.apneasite.cz...

TSL Camo 227

TSL Camo 227

Ověřený zákazník Makalu David

Přidáno: 9. února 2021

Zakoupeno v Makalu

• super, ani ja s 95kg se neborim ani na mekkem snehu.

vse je ok.
design se libi manzelce :-)

TSL 226 Start

TSL 226 Start

Ověřený zákazník ONLINE-SPORT.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 5. února 2021

Zakoupeno v ONLINE-SPORT.cz

• Lehké, skvělá manipulace, krásné zážitky.
TSL Kidoo

TSL Kidoo

Ověřený zákazník HUDYsport a.s. Marťas

Přidáno: 4. února 2021

• Lehké sněžnice, pěkná barva

Na rozdíl, tuším, od předchozí verze chybí štelovací upínání na špičce. Špička se zdá býti příliš úzká, takže tedy rozhodně ne ve sněhulích, anebo jen pro nižší velikosti. Navíc je propojení zajištěno jen přes gumový pásek (byť asi odolný) - noha je nestabilní a má tendenci šmajdat.

TSL Elevation 325

TSL Elevation 325

Ověřený zákazník BOATPARK s.r.o. Šimon P.

Přidáno: 2. února 2021

Zakoupeno v BOATPARK s.r.o.

• Dobře se nazouvají
  • Bezproblémová chůze

Vyzkoušeno 2x celkem 15 km. Na prašanu 15 cm se propadají asi 15 cm na pevnější snih, ale asi jako všechny sněžnice. Na zmrzlém sněhu je propad asi do 10 cm, oproti botě 25 cm. Takže pohoda.

Ověřený zákazník Windsport Ověřený zákazník

Přidáno: 31. ledna 2021

Zakoupeno v Windsport

• Dobrá manipulace i funkcnost. Rychlé nasazení i přizpůsobení na velikosti boty. Jednoduche nastaveni "hrazdičky" na stoupání. Úplná spokojenost s produktem.
  • Nevim jestli nedelam neco spatne ale jsou na velikost nohy do 47. Více není možné nastavit velikost pri funkci aretace paty. Ale jak píšu, nevim jestli nedělám něco špatně.
  • Ocenil bych transportní vak nebo kryt na hroty pro bezpečnější přidělání na batoh.

Doporučuji nejen pro ty kdo se sněžnicemi začínají;)

Zobrazuji 41 - 60 ze 207 recenzí 1 2 [ 3 ] 4 5...11