Nejnovější recenze ze sekce Sněžnice

Ověřený zákazník Maxsport.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 19. ledna 2011

Zakoupeno v Maxsport.cz

• dobrá cena, kvalitní provedení

Inook RX Man

Inook RX Man

Ověřený zákazník Korunka.cz jirka56

Přidáno: 31. prosince 2010

(naposledy upraveno 4. ledna 2011)

Zakoupeno v Korunka.cz

• revoluční systém zamykání paty - funguje dobře a rychle. Během chvilky lze tak paty zamkonout, odemknout, nebo podložit pro chůzi do kopce. Lépe to jde ručně, ale možnost použití hůlky se může hodit.
  • cena x výkon
  • úzká pata
  • trochu těžší

Porovnání s TSL Escape 325:
- jsou těžší
- horší upínání boty (úzká pata, tuhý nepolstrovaný pásek, ráčna)
+ lepší ovládání paty

• zatím nevím

ještě jsme nevyzkoušeli

Přidáno: 25. prosince 2010

Zakoupeno v Quill outdoor

• sněžnice mají velice slušné vázání, nešetřím je a zdají se slušně odolné - pro můj účel - běhání a přechody okolních zalesněných kopců - jsou naprosto ideální.
  • možnost upevnit/uvolnit patu ... a při výstupu podložit patu úchytem - takže jdete trochu jako do schodů.
  • Jsou také skladné a dostanete je v praktickém pouzdru.
  • snad jen - že není možné nastavit výšku podložení paty - při výstupu a nelze je zřejmě nijak rozšiřovat

Zdají se mi - zvláště proti konkurenci TSL a Atlas - ve velice slušném poměru cena/výkon.

Přidáno: 25. prosince 2010

Zakoupeno v Quill outdoor

• zapínání není na suchý zip
  • dáreček jsme obdrželi pro jednonohého, vyhřívač jen do jedné boty :O)))))))))

vše v pohodě

MSR Lighting Ascent

MSR Lighting Ascent

Horacek Horacek

Přidáno: 4. června 2010

• Nízká hmotnost
  • Perfektně drží na zmrzlém povrchu a v traverzech
  • Bezproblémové vázání

Na sněžnicích trávím každou zimu docela dost času (v rámci zimních kurzů) a měl jsem možnost vyzkoušet několikery druhy sněžnic i od jiných výrobců.

Lightning Ascent jsou rozhodně nejlepší sněžnice na trhu.

Co na první pohled zaujme (kromě bohužel vysoké ceny) je jejich konstrukce. Ta je tvořena duralovým rámem, a vnítřním materiálem. Rám není z kulatiny, jak je to většinou obvyklé, ale z tenkého plátu duralu. Na spodné straně je opatřen několika zuby. Tvar i zuby velmi napomáhají držet stopu při traverzech a na zledovatělém povrchu. Co se klouzání týká, nelze jim nic vytknout.

Další vychytávka je použité vázání. To je dělané, jako by po staru z řemínků. Ty jsou plastové a velmi dobře se ovládají i v palcových rukavicích. Čím víc řemínky dotáhnete, tím víc drží. Ještě se mi nestalo, aby mi řemínek prasknul nebo jsem ho ztratil, každopádně MSR dodává náhradní řemínky.

Pod patou mají snežnice Sklápěcí hrazdičku, která se hodí při prudkém stoupání. Tu je nutné vyklopit nebo naopak sklopit rukou. Nejde to udělat pomocí holí.

Na sněžnice se nelepí ani mokrý sníh. Proti složitějším modelům např. od TSL, kde je s tím značný problém.

Velmi příjemná je nízká hmotnost sněžnic. Po několika kilometrech v hlubokém sněhu je znát každý zbytečný gram.

Celkově jsou sněžnice velmi povedené, není na nich nic co by se mohlo pokazit.

Jediné, co mnohé asi odradí je jejich vysoká pořizovací cena, ale v tomto případě se větší investice jistě vyplatí.

Zobrazuji 201 - 207 ze 207 recenzí 1...7 8 9 10 [ 11 ]